دبستان نوید
منوی اصلی

مشاهده وضعیت تحصیلی

در مرحله اول اسفنج رو به صورت دلخواه برش بزنید ( کروی یا تخم مرغی )

اگه اندازه اسفنجتون کوچیک بود چند تکه رو کنار هم قرار بدید و با چسب حرارتی تکه ها رو به هم متصل کنید . ( چسب حرارتی رو در مرکز اتصال بزنید )

بعد از آماده شدن اسفنج چوب رو داخل اسفنج فرو کرده و با چسب محکم کنید و سپس تمام سطح اسفنج رو با جوراب نازک بپوشونید و در آخر با چسب یا سوزن اون رو محکم کنید .

 

برای چند ساعت کره رو داخل آب قرار بدید تا مرطوب بشه .. سپس تخم شاهی رو که از قبل خیس کردید و چسبنده هست رو روی سطح جوراب بمالید .

درخت درست شده رو داخل گلدون قرار بدید و با مخلوط آب و گچ اون رو پر کنید و هر روز با اسپری بهش آب بدید .

اگه از آب و گچ توی گلدون استفاده کنید سبزه شما مثل تصویر بالا خواهد بود و اگه سبزه رو بخواید به صورت زیر آماده کنید کافیه اون رو یه جا توی گلدون قرار بدید و بعد که آماده شد به صورت وارونه اون رو داخل سفره هفت سین قرار داده و با ربان و گل مثل تصویر زیر تزئین کنید .

 

شما میتونید از این توپ های سبزه ای به تعداد سین ها تهیه کنید و هر کدوم از سین های سفره هفت سین رو با شاخه های نازک یا به کمک سیم روی اونها قرار بدید . من با دیدن عکس پایین یاد سنجد سفره هفت سین افتادم و این ایده به ذهنم خطور کرد .. شاید شما هم با دیدن این آموزش ایده های دیگه ای به ذهنتون رسیده باشه .. ایده های خودتون رو برای ما بنویسید تا ما و بقیه دوستان هم از فکر و ایده شما استفاده کنیم .

 

منبع: www.kaghazrangi.com