pish@navid-edu.com

۳۶۳۰۵۸۵۷ - ۳۶۳۰۸۴۳۳ -

 عزت نفس و خودباوری» چگونه ایجاد می شود
 عزت نفس و خودباوری از كودكی، توسط والدین و اطرافیان شكل می گیرد و ایجاد می شود. مثلاً«اگر كودكی در محیط پر از ترس بزرگ شود یاد می گیرد كه بترسد» و  یا «اگر در محیط پر از تشویق بزرگ شود می آموزد كه اعتماد كند» عزت نفس كودكان از نوع، نگرش و رفتاری كه دیگران نسبت به او دارند، می تواند شكل بگیرد.

 

 توصیه های مهم به والدین

 1. پدر و مادر نباید همیشه به جای کودک فکر کند و عمل نماید. به کودک کمک کنید که خود معلم خود شود و به خود آموزش دهد و خود را تصحیح کند.به او اجازه دهید تا خود تلاش کند و مسئله اش را حل کند و مسئولیت اعمالش را بپذیرد.

 2. سعی کنید فرزندتان را درگیر فعالیتهای جالب کنید و از تمرینهای بدون هدف و خسته کننده پرهیز نمایید. بدیهی است تمرین باید متنوع، هدف دار،عینی و  واقعی، منظم و شادی بخش باشد. 

 

تاریخ برگزاری امتحان کتبی و شفاهی زبان به شرح زیر می باشد:
سه شنبه 28 اردیبهشت 95 امتحان کتبی
چهارشنبه 29 اردیبهشت 95 امتحان شفاهی
 
امتحان نوید 2 روزهای 28 و 29 اردیبهشت برگزار می گردد
امتحان نوید 1 روزهای 25 ,26 و 28 اردیبهشت برگزار می گردد
امتحان نوید پیش دبستانی روز شنبه 25 اردیبهشت ماه و دوشنبه 27 اردیبهشت ماه، برگزار خواهد شد

نکاتی مهم جهت پرورش کرم ابریشم

زندگی کرم ابریشم :
کرم ابریشم از جمله حشرات مفیدی است که با تولید نخ ابریشم جایگاه ویژه ای در ضنایع قالی بافی ، نساجی و پزشکی داشته و مشاغل جنبی زیادی را نیز به خود اختصاص داده است، به همین خاطر مورد توجه انسان قرار گرفته است.

 

 علت های بروز کند نویسی در دانش آموزان
در نوشتار دانش آموزان مقطع ابتدایی ، مشکلات فراوانی مانند کند نویسی ، کج نویسی ، پر فشار نویسی ، راست نویسی بیش از حد و موارد بسیار دیگری وجود داشته که  مجموع این مشکلات  بد نویسی  نام می گیرد. یکی از اصلی ترین این مشکلات کند نویسی است .

دیابت را بدانیم

دیابت چیست ؟دیابت قندی یک بیماری متابولیکی است، در این بیماری در سوخت و ساز قند خون اختلال ایجاد می شود.قند خون گلوکز نام دارد .مولکولهای قند از طریق دستگاه گوارش وارد خون شده و توسط هورمونی بنام انسولین که از سلول های بتای جزایر لانگرهانس لوزالمعده ترشح می شود به سلول های بدن اجازه ورود می یابند تا در آنجا برای تولید انرژی مصرف یا ذخیره گردند. در این بیماری یا انسولین مورد نیاز وجود ندارد ، یا ناکافی است و یا اینکه سلول ها نسبت به انسولین مقاومت نشان می دهند. بالا بودن قند خون و عدم کنترل آن در دراز مدت می تواند در همه ی اندام های بدن از جمله چشم ، کلیه ، قلب و عروق خونی ایجاد اختلال نماید

 

برای مشاهده ی تصاویر جدید مربوط به کاشتن نهال به مناسبت درختکاری وکلاس تکانی به مناسبت فرا رسیدن سال جدید برروی لینک مورد نظر کلیک بفرمایید.

اولیاء عزیز و مهربان

با سلام

بدینوسیله به اطلاع شما عزیزان می رساند چنانچه تمایل دارید می توانید پوشاک و اسباب بازیهای در حد نو را برای استفاده ی افراد بی بضاعت و محروم تا روز سه شنبه 94.12.19 جمع آوری نموده و به دبستان تحویل نمائید.

اضافه می نماید بعد از این تاریخ قادر به تحویل گرفتن نمی باشیم چون مسئول ارجاع آنها به مناطق بی بضاعت فقط در تاریخ فوق مراجعه می نماید.

اللهی همه روزتان بهاری و دلتان خوش

آموزش ساخت کارت تبریک های فانتزی و آسان

در این نوشته ۹ مدل فانتزی و جدید از کارت تبریک های دست ساز / دستی به همراه آموزش ساخت آن ها آمده است. این کارت تبریک های زیبا را می توانید به آسانی در کمتر از ۱۵ .دقیقه در منزل درست کنید!

این کارت های تبریک برای تبریک نوروز سال نو، تبریک تولد و دیگر مناسبتها و یا به عنوان کارت روی کادو قابل استفاده هستند

 
 
 
دوشنبه 3/12/94
 
صبحگاه (همه)
 
کارگاه خلاق(6-7-8-9):کاغذ و تا (برش با قیچی و قرینه سازی)
 
آزمایشگاه و تحقیق(1-2-3-4):آشنایی با موضوع آب و خواص اولیه آن (بی رنگ ، بی بو و بی مزه بودن آب ) و تشخیص آب از شکلهای مشابه آن مانند سرکه ، آب و شکر و ....
 
هوش هیجانی(1-2-3-4): موضوع: خود شکوفایی و استقلال فعالیت: قصه - نقاشی
 
کتاب کار نوآموز(همه): موضوع: آب فعالیت: کاردستی هدف: آشنایی با دریا و خشکی
 
واحد کار(همه): آشنایی بامراحل مختلف تصفیه آب از پشت سدها تا خانه و مشاغل مرتبط با آن
 
دین من اسلام(5): معرفی منابع طبیعی (نفت و گاز و ....)
 
بررسی تکالیف(5-8):تکالیف هفته گذشته بررسی شد
 
دانستنیها(8-5): چرا شکل ماه تغییر می کند؟ فواید و مضرات خورشید؟ پیش از اختراع ساعت مردم زمان را چگونه تشخیص می دادند؟
 
کتابخانه(6-7-9):امانت گرفتن کتاب جدید و بازگرداندن کتاب قبلی
 
نقاشی(6-7-9): نقاشی با شابلون اشکال هندسی با هدف هماهنگی اعضای مختلف بدن و پرورش ذوق هنری در دفتر نقاشی
 
Pk1:pic dic + workbook
 
Pk2:page 77 (colour –pic dic)
 
Pk3:review + workbook
 
 
 
 
 
 
 
 

سخنی از مربی بهداشت با اولیاء عزیز دبستان نوید:

اولیاء گرامی دبستان نوید از آنجا که هر یک از فرزندان ما آینده سازان عزیز فردا هستند خواهشمند است به تغذیه و به خصوص میان وعده ایی که به مدرسه می آورند توجه بیشتری شود .

در این راستا خواهشمند است به نکات زیر توجه فرمایید :

تغذیه مناسب و متنوع باعث رشد ذهنی , افزایش قدرت یادگیری و رشد تحصیلی دانش آموزان می شود و علاوه بر آن در اصلاح رفتارهای دانش آموزان نظیر بیش فعالی و تمرکز کم موثر است .

 

نحوه برخورد صحیح با احساسات بد کودک

در رویا چیزی را به کودک بدهید که در واقعیت امکان آن نیست. به عنوان مثال پسر شما در اتومبیل بد خلقی می کند و شما به او توضیح می دهید که همه تشنه ایم و تقصیر شما نیست که در این ترافیک سنگین گیر کرده اید و هیچ راهی برای اینکه توقف کنیم و نوشابه ای بخریم وجود ندارد، گله و شکایت هم کمکی به تند تر رفتن اتومبیل نمی کند. چه بهتر که در چنین موقعیتی بتوانید به پسرتان بگویید: « مثل اینکه خیلی تشنه ای! شرط می بندم دلت می خواهد همین حالا یک سطل آب سیب خنک اینجا بود!»
باید احساسات کودکان را درک کنیم. تا زمانی که کودک احساس درستی نداشته باشد نمی تواند درست فکرد کند؛ و تا زمانی که کودک احساس درستی نداشته باشد نمی تواند درست عمل کند.
به عنوان مثال استفاده از جملاتی مثل «هنوز بچه است، چه می فهمد، چنان وانمود می کند که انگار دنیا به آخر رسیده است.» باعث می شود کودک احساس کند که احساساتش زیاد جدی تلقی نمی شود.
یا مثلاً گفتن جملاتی مانند «هیچ دلیلی برای ناراحتی تو وجود ندارد.»
«سر همچ و پوچ این همه سرو صدار راه انداختی!»
«این احساس تو دیوانگی است.»
شما در مقام پدر و مادر وظیفه داردید که کمک کنید بچه ها بفهمند احساسات واقعی شان چیست، چرا که برای آنها مفید است بدانند واقعاً چه حس می کنند.
به عنوان مثال: «مثل اینکه آن پازل را به تنهایی درست کردی، خیلی خوشحالی؟نه؟!»
«حتماً ناراحتی که دوستت به جشن تولدت نیامد.»
همة احساسات بچه ها، حتی آنهایی که بار منفی دارند، بایستی به رسمیت شناخته شوند:
«بازی با اسباب بازی ای که این قدر سخت به کار می افتد بایستی خیلی مأیوس کننده باشد!»
«وقتی عمه جان لپت را نیشگون می گیرد، خیلی ناراحت می شوی؟»

برگرفته از كتاب كودك،خانواده،انسان
نویسنده:هایم جینات«روانشناس کودک»

تمرین های مناسب برای تقویت حافظه دیداری

 1- یک نقاشی، عکس یا تصویری شامل موارد مختلف و متعدد را به کودک نشان دهید.!به او بگوئید با دقت به آن نگاه کند.بعد نقاشی یا عکس را به سمت خود بگیرید ،طوری که نتواند آنرا ببیند.حالا از محتوای آن سوالاتی را از کودک بپرسید.
2-  این کار را با اشیا و انسانها هم میتوانید انجام دهید .مثلا در مهمانيها کودکان را دور خودتان جمع کنید .به یکی از بچه ها بگوئید به بچه های دیگر با دقت نگاه کند.بعد پشت به بچه ها کند. حالا نام تک تک کودکان را ببريد و از کودک بخواهید تا لباس آنها را توضیح دهد.

3- از وسایلی که در اتاق یا خانه است نیز می توان برای این بازی است می توان بهره گرفت.

صبحگاه (همه)

دین من اسلام(1-2-3-4): هدف: آشنایی و احترام به اقوام مختلف   فعالیت: رنگ آمیزی

ژیمناستیک(6-7-8-9):نرمش و تکرار حرکات گهواره آموزش حرکت پرش  گربه

کتابخانه(5):امانت گرفتن کتاب جدید و بازگرداندن کتاب قبلی

بازی فکری(5): آموزش سودوکو (شمارش اعداد)

صدا آموزی(همه): آموزش صدای (ش) با استفاده از پوستر آموزشی ماسک آموزشی کتاب نخودی و چیستان تصویری

مهارتهای زندگی(همه):موضوع: من عضو گروهی به نام کلاس هستم

کتاب کار نوآموز(همه): فعالیت: نقاشی با ابزار مداد رنگی    هدف: اشنایی با مشاغل و احترام به آنها

تکلیف منزل(همه): 1- دخترم شکل کلماتی که صدای (ش) دارند را در دفتر تکلیف بکش و همراه خود بیاور 2-دخترم برای مهارت بیشتر در کار با قیچی میتوانی تصایر مجله و روزنامه های باطله را قیچی کنی 3- انجام کاربرگ و چسباندن آن در دفتر

بهداشت(همه): معاینه دندان نوآموزان توسط دکتر دندانپزشک

 

بسمه تعالی اولیاء گرامی با اهداء سلام  
آموزش خانواده یکی از راه های موثر جهت شناسایی و رفع مشکلات رفتاری و عاطفی فرزندان شماست.در این راستا از جنابعالی دعوت می شود در جلسه آموزش خانواده این واحد آموزشی که در روز شنبه مورخ 17/11/94 ساعت 16:30 بعد از ظهردر تالار دانشکده مهاجر برگزار می گردد شرکت فرمایید.  
موضوع جلسه : هوش هیجانی
سخنران جلسه : جناب آقای دکتر محمدرضا عابدی ، روانشناس ، استاد دانشگاه ، عضو هیئت علمی و مسئول گروه مشاوره دانشگاه اصفهان ، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی ، عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره  
مکان : دروازه  شیراز – خیابان هزار جریب – سالن دانشکده مهاجر  
لازم به ذکر است جلسه رأس ساعت 16:30 بعد از ظهر شروع و ساعت 17:30 به اتمام می رسد ،خواهشمندیم جهت استفاده کامل از صحبت های آقای دکتر عابدی راس ساعت ذکر شده در جلسه حضور فرمایید .
(ضمنا از همراه آوردن کودکان خود در این جلسه خودداری فرمایید.)  
 با تشکر از حضور سبز شما عزیزان    

توصيه هواشناسي آلودگي و كيفيت هوا:
با توجه به پيش بيني افزایش غلظت آلاینده‌ها از بعدازظهر روز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه در شهر اصفهان، توصيه مي‌شود در روز جمعه 16 بهمن، بيماران قلبي، ريوي، كودكان و سالمندان از فعاليت‌هاي طولاني و سنگين خارج از منزل اجتناب نمايند.
تهك اداره كل هواشناسي استان اصفهان

كودكان قرار است كودكي كنند. كودكان را سراغ علم و دانش نبريد و عجله نكنيد زودتر بزرگ شوند. كودكي كه كودكي نكرده و زود بزرگ شده در بزرگسالي كودكانه خواهد زيست. از فرزندتان دانشمند نسازيد. ما قرار نيست بچه ها را تك بعدي و ناقص الخلقه كنيم. كسي كه تنها فكرش دانشمند شدن است اعتياد مثبت دارد كه به اندازه اعتياد منفي آسيب زننده است. هر نوع آموزش آكادميك تا شش سالگي آسيب زننده ست. كودكان بايد بازي كنند و با بازي كردن بياموزند.

kaval1
 چگونه با ترس کودکان از مدرسه برخورد کنیم؟

هنگامی که فصل مدرسه نزدیک می شود، بسیاری از کودکان خردسال برای بار اول در عمرشان راهی مدرسه می شوند. مدرسه است و محیطی نامانوس، زندگی الزامی با افرادی جدید و محیطی با قوانین و قواعد انضباطی تازه. کودک در می یابد که دوران بازی به صورت آزاد گذشت .

مشاهده وضعیت تحصیلی

To Top ↑