فرزندانمان را کارآفرین بار بیاریم

در ادامه چند عادت مفید را بیان میکنیم که به فرزندانمون یاد بدیم در زندگی کارآفرین شوند برای خودشون کسب و کار داشته باشن، شرکت تاسیس کنن و صاحب کار باشن، تجارت کنن و تاجر بشن و نه فقط کارمند، بچه ها باید یاد بگیرن توی زندگی ریسک کنن و همیشه توی عافیت نباشن.

✅ پول تو جیبی دادن به بچه ها عادتیه که ذاتا بچه ها رو غیر مستقل و حقوق بگیر بار میاره. بچه ها رو منتظر پرداخت منظم بار میاره. مواجب بگیر و این دقیقا مخالف روحیه کارآفرینیه. راه حل مناسب به نظر میرسه این باشه که پول تو جیبی بچه ها مشروط بشه به کمکی که به خونواده میکنن و ارزشی که برای خونواده ایجاد میکنن. یاد بگیرن که در صورت کمک به خونواده و انجام یک کار خلاقانه و خوب میتونن پول توجیبی های متغیر بگیرن. هم خلاقیت پوروش پیدا میکنه و هم حقوق بگیر و مواجب بگیر نمیشن.

✅ هر شب براشون قصه نخونید. 4 شب شما قصه بخونید و 3 شب بخواید اونا برای شا قصه بگن. کارآفرین باید بتونه سناریو ایجاد کنه و دیگران رو تحت تاثیر قرار بده.

✅ بچه ها رو تشویق کنید جلوی دوستاشون راجع به اسباب بازیهاشون و بازی هایی که بلدن سخنرانی کنن. بهشون یاد بدید که روی بقیه تاثیر بزارن و دوستاشون رو با خودشون همراه و هم نظر کنن.

✅ اگه جایی مثلا توی رستورانی میرید و خدمات نامناسبی میگیرید به بچه ها یاد بدید که خدمات نامناسب رو تشخیص بدن و بتونن انتقاد کنن.

✅ بعضی از ویژگی های کارآفرینی که باید در بچه ها تقویت بشن این ها هستند: نتیجه گرایی، استمرار، رهبری، درون نگری، همبسته بودن

با اقتباس از سخنرانی کامرون هارولد
سامرند ناسوتی - مدرس و مشاور مدیریت